UNBEATABLE LOOK
UNBEATABLE DOG
EVERY
WHEN YOU ONLY HAVE
TREE MINUTES
TO MAKE AN IMPRESSION,
DETAIL
MATTERS
MADE
LEGENDS
ARE
(not born)
WHEN YOU SPEND
MOST OF YOUR LIFE
IN WRAPS
YOU DESERVE
A LITTLE BIT OF
GLAMOUR
ON WEEKENDS.
ELEGANCE
IS PART OF BEING AN ICON

Jautājumi un atbildes

Print

Kā kopt mājas apstākļos Jorkšīras terjera spalvu?

Ar pirmo dienu, kad jūsu jorkšīras terjers nonāk mājās ir jārūpējas par suņuka zīdaino spalvu. Tā augs visas dzīves garumā līdz ar to tā prasa regulāru kopšanu. Spalva katru dienu ir rūpīgi jāizķemmē ar ķemmīti vai masāžas suku. Lai vieglak būtu izķemmēt iesaku lietot sprejus ķemmēšanai. Matiņi uz galvas ir jāsaņem astītē ar silikona gumiju. Suņuka austiņu matiņus jāapgiež ^ formā. Ķepu spalvu matiņus apgriež apaļā formā. Tāpat izskuj vai nogriež visus liekos matiņus „bikini’ zonā. Jorkiem, kuri nepiedalas izstādēs apmatojumu apgriež glītās sportiskās frizūrās, līdz ar to samazināsies ikdienas kopšanas rituāla laiks.

Reizi 10 dienās dzīvnieciņš ir jāmazgā ar šampūnu, kurš ir paredzēts jorkširas terjeru kopšanai (firmas – Isle of Dogs, Vellus, All System u.c.). Lai spalviņa būtu pabarota, zīdaina un viegli izķemmējama pēc mazgāšanas ar šampūnu ir jālieto kondicionieris (balzāms vai maska) kuru patur pāris minūtes. Rūpīgi izskalo ar siltu ūdeni. Iesaku lietot vienas firmas kosmētiskos līdzekļus. Spalva pēc vannošanās ir kārtīgi jānosusina dvielī un jaizžāvē ar siltu fēna gaisu. Ja suņukam izteikti veidojas savēlumi, pirms ķemmešanas lietojiet spreju savēlumu vieglākai izķemmēšanai.

Ideāli, ja varat konsultēties par sava suņuka kopšanas jautājumiem ar suņu frizieri/grūmeri. Apskatot jorciņu var piemeklēt pareizsu kosmētiskos līdzekļus, kuri palīdzēs jūsu ikdienas rūpēs un padarīs jūsu mīluļa spalvu vēl glītāku.

Suņuka frizēšana un visa veida (kopšanas, barošanas un skološanas) konsultācijas - Suņu grūmere ar stāžu Ineta Valdava, 29536822

Pārtikas izraisītās alerģijas - glutena nepanesamība.

Viena no pārtikas izraisītam alerģijām ir glutēna nepanesamība. Glutēna alerģija, medicīniski raksturota, kā barošanas trakta slimību, ir izplatīta suņu vidū, ka viena no pārtikas izraisītām alerģijām. Tas var attīstīties jebkurā suņa dzīves posmā un izpaužas kā ādas un zarnu problēmas. Pēc diagnozes uzstādīšanas, ir nepieciešama diēta mūža garumā.

Kas ir Glutēns? Glutēns ir olbaltumviela kura atrodas graudaugu miltos, kuru pievieno dzīvnieku barībām.
Suņiem, tāpat kā cilvēkiem un citiem dzīvniekiem, var izraisīt jutību vai alerģiju pret to, ja atkārtoti lieto pārtiku ar šādu vielas koncentrāciju vai akūta reakciju. Glutēna alerģija izraisa iekaisumu un iznīcina tievās zarnas sieniņas, tādējādi novēršot uzturvielu un vitamīnu absorbēšanos. Turklāt, glutēns kairina resno zarnu, izraisa kolītu, kas rada zarnu problēmas.

Kādi ir simptomi? Pie alerģijas simptomiem pieder nieze, ādas lobīšanās (arī blaugznas) kas pāriet uz ādas iekaisumu. Citi simptomi ietver hipertensiju, svara zudumu, enerģijas trūkumu un izmaiņas uzvedībā.
Agrāk vienīgais veids, kā diagnosticēt pārtikas alerģija bija aizstāt esošo diēta ar citu, kurā nav graudaugu sastāvdaļu. Šodien, vienkārši ar asins testu var uzrādīt alerģiju.

Ko darīt? Glutēns ir visuresošs sausajās un mitrajās majdzivnieku barībās, dažreiz ir izlaists no etiķetes sastāvdaļu marķējuma saraksta, jo tas ietilpst kviešos, graudaugos
un citos dzīvnieku vai augu izcelsmes produktu sastavdaļās. Tā, piemēram, pārtikas produkti ar skaidri marķējumu "Bez glutena" vai mājās pagatavotās maltītes ir labākais risinājums suņiem ar glutēna alerģiju.

Kāpēc jorkus nedrīkst barot ar cūkas gaļu?

TĀPĒC, ka

  • cūkas ēd jebkāda veida pārtiku, ieskaitot beigtus kukaiņus, tārpus, puvušu patiku, atkritumus un izkārnījumus tostarp pašu un citu cūku.
  • ir daudzas slimības,kuras cūkas pārnēsā cilvēkiem, jo īpaši parazītu invāzijas. Cūkām nav sviedru dziedzeri, kas nozīmē, ka toksīni netiek izvaditi un paliek tās organismā (gaļā).
  • cūkgaļa (ieskaitot bekonu, šķiņķi, cūkgaļas karbonādi, uc) pati par sevi ir nekaitīga suņiem tāpat kā vistas, liellopu gaļa vai jebkura cita gaļa, bet pastāv neliels risks, jūsu sunim inficēties ar trihinelozi. Trihineloze (trichinellosis) , ir visā pasaulē pazīstama, pārtikas produktu izraisīta n zarnu trakta slimība, ko izraisa zarnu apaļtārpi. Gan cilvēki un mājdzīvnieki, kas ēd jēlu vai termiski nepietiekami apstrādātu gaļu var inficēties ar zarnu apaļtārpiem. Slimība var izraisīt muskuļu sāpes vai sāpes kopā ar augšējo plakstiņu pietūkumu vieglos gadījumos, dažkārt var novest pie daudz smagākiem simptomiem. Ja jūs vēlaties dzīvnieku barot ar cūkas gaļu, bet vēlaties veikt visus vajadzīgos piesardzības pasākumus, ieteicams cūkgaļu sasaldēt 3 nedēļas , jo šajā laika posmā tiek nogalināti parazīti.
  • Vēl viens iemesls, kāpēc suņiem nedrīkst barot cūkas gaļu ir tas, ka cūkgaļa ir ļoti bagāta ar taukiem, kas ir nesagremojami suņiem. Tā kaitina kuņģi un var izraisīt dzīvniekun apātiju un nogurumu (Pārtika ar augstu tauku saturu izraisa pankreatītu).

English Latvian Russian